A MI Tudásközpontok az egyetemeken mesterséges intelligenciára épülő, nagy társadalmi hasznosságú alkalmazásokat fejlesztenek a legmodernebb Microsoft-technológiák felhasználásával. A magyar felsőoktatás és a Microsoft hosszú távú szakmai együttműködésének célja, hogy az olyan modern technológiák, mint a mesterséges intelligencia vagy a gépi tanulás és ezek kombinációja szerves részét képezzék a technológiai oktatásnak, és e technológiákra építve nagy társadalmi hasznosságú fejlesztések szülessenek, amelyek hozzájárulnak az emberek mindennapi életének javításához - írták.
 
Az MI Tudásközpontok első tagja a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem, ahol a kutatók drónok által készített felvételek elemzéséhez alkalmaztak képfelismerő neurális hálózatokat a Microsoft FPGA alapú technológiájának használatával.
 
A Pécsi Tudományegyetem projektjében több százezer gyógyszerfelhasználói vélemény szövegét tartalmazó adatbázist dolgoztak fel a fejlesztők szövegbányászattal.
 
A Debreceni Egyetem Klinikai Központja a labordiagnosztikai eredmények nagy tömegű elemzésével vizsgálja a cukorbetegség megjósolható szövődményeit.
 
Az MI Tudásközpont elindult már a Budapesti Gazdasági Egyetemen és az Óbudai Egyetemen is, ahol jelenleg is zajlanak a kutatások, amelyek témáját és első eredményeit később hozzák nyilvánosságra.
 
A hálózatot a Microsoft Magyarország az oktatók számára biztosított képzésekkel és speciális tananyaggal támogatja.
 
Anthony Salcito, a Microsoft oktatásért felelős globális alelnöke az egyetemi együttműködést nemzetközi figyelemre is érdemes pozitív gyakorlatnak nevezte a közlemény szerint. Hozzátette: az MI Tudásközpontok révén elérhetővé teszik a nemzetközi tapasztalatokat és a legmodernebb technológiáikat Magyarországon is, hogy a tehetség és a tudás találkozásából sikeres fejlesztések szülessenek.